Praca licencjacka z psychologii – popularna tematyka

Praca licencjacka z psychologii może być pasjonującą i niebanalną przygodą. Kiedy piszemy pracę badawczą, opierająca się na badaniu wybranej grupy społecznej możemy dokonać wielu ciekawych obserwacji. Ludzie, których obserwujemy z boku mogą być niezwykle ciekawi, choć nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Dane grupy społeczne wyróżniają się tym, iż zawsze łączy je przynajmniej jeden wspólny mianownik, a najczęściej kilka, również głębie ukrytych. Praca licencjacka z psychologii daje więc możliwości obserwacji praktycznie dowolnej grupy społecznej i własnych wniosków, co do jej motywacji i funkcjonowania. Choć na temat różnych grup społecznych pisał już wielu psychologów, obserwując pewne mechanizmy osobiście jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć ich powstawanie, motywy, które się za nimi kryją. Możemy w ten sposób dostrzec pewne niuanse, o których nie przeczytamy w książkach.

Praca licencjacka z psychologii to także pole do przemycenia własnych wniosków, a także zbadania grup, które nie były do tej pory popularnymi obiektami badawczymi. Możemy być swoistymi pionierami dochodząc do wniosków, do których nikt przed nami nie doszedł w taki sposób jak my. Warto zatem zastanowić się i wybrać taką grupę, która da nam możliwość prawdziwych badań,  nie tylko powtarzania za kimś, pracy odtwórczej, ale własnej inicjatywy.

Praca licencjacka może być dobrym wstępem do dobre pracy magisterskiej z psychologii. Przyszły psycholog z pewnością będzie wspominał napisane przez siebie prace dyplomowe.

Ciekawe prace licencjackie powstają obecnie na Uniwersytecie Wrocławskim.

Dodaj komentarz