Motywowanie  pracowników – ciekawy temat na pracę licencjacką z psychologii

Motywowanie pracowników – ciekawy temat na pracę licencjacką z psychologii

Pisanie pracy licencjackiej z psychologii to fascynujące doświadczenie intelektualne. Bardzo ciekawym tematem z psychologii jest z pewnością tematyka motywacji pracowników. W artykule tym poruszymy temat motywacji oraz w jaki sposób ją w sobie wzmacniać. Temat jest bardzo ciekawy, ponieważ od motywacji pracowników często decyduje o sukcesie lub porażce danej firmie. Szczególnie widać to w działach sprzedaży danych firm, gdzie akcent na motywacje jest bardzo mocny.

Zacznijmy od definicji motywacji. Ogólnie motywację można zdefiniować jako stan gotowości do podjęcia konkretnej aktywności, wytworzony poprzez cały zbiór procesów psychicznych i fizjologicznych.  Innymi słowy, jest to wewnętrzny stan umysłu człowieka. Motywacja to inaczej chęć do działania w określonej dziedzinie.

Czynniki, które motywują pracowników to czynniki płacowe i pozapłacowe. Do płacowych możemy zaliczyć te, które wiążą się z pieniędzmi, czyli np. wysokie pensje oraz premie. Pozapłacowe czynniki motywacyjne to np. pochwała od prezesa, dobra atmosfera w pracy, czy też inna forma motywowania, która nie wymaga zaangażowania pracowników.

Temat ten często poruszany jest z perspektywy pracodawcy, nie zaś z punktu widzenia pracownika, a szkoda. Można tu pokazać jak osoba, która chce zrobić karierę (a teraz znajduje się na dole korporacyjnej tabeli) i piąć się w górę, sam siebie motywuje.  A motywacja ta jest nieraz bardzo bogata. Ludzie, którzy nie zarabiają wielkich pieniędzy, sami często czytają książki motywacyjne, chodzą na motywacyjne wykłady i słuchają motywacyjnych audiobooków. Nieraz kupują figurki z idolami, która mają ich motywować. Jest to ujęcie, które też można przedstawić w tej pracy licencjackiej z psychologii.

Temat motywacji pracowników jest bardzo atrakcyjny, ponieważ jest na ten temat dużo danych. Jest to niebagatelna zaleta, ponieważ wiele ciekawych tematów ciężko podjąć  w pracy licencjackiej, bo nie ma do nich dostępnych danych.

Pisanie pracy licencjackiej z psychologii – refleksje.

Pisanie pracy licencjackiej z psychologii to duże wyzwanie. Zaprezentowany tu temat jest bardzo dobry, ponieważ wielu psychologów po studiach pracuje właśnie w HR. Psychologowie to wyśmienici rekruterzy oraz specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi. Temat motywowania pracowników na pewno może być bardzo przydatny w HR, czyli branży, która zatrudnia wielu psychologów. Temat ten może, więc być bardzo perspektywiczny.

Nasz partner:
Magisterskie i licencjackie prace – cennik

Zostaw odpowiedź