Temat pracy licencjackiej z psychologii:  nerwica

Temat pracy licencjackiej z psychologii: nerwica

Temat pracy licencjackiej z psychologii powinien być dobrany w sposób przemyślany. Wielu studentów ma z tym problem, Warto wybrać takie zagadnienie, które może nam pomóc w karierze. Obecnie w polskim społeczeństwie wiele osób cierpi na zaburzenie nerwicowe, które potocznie nazywa się nerwicą.  Będzie ono tematem poniższego artykułu.  Temat tego zaburzenia nerwowego poruszymy przez pryzmat potencjalnej pracy licencjackiej z psychologii.

W rozdziale pierwszym należy przedstawić nerwicę od strony teoretycznej.  Nerwica jest schorzeniem psychicznym, któremu sprzyjają dotkliwe doznania psychiczne, słaby system nerwowy, czy też sygnały z wnętrza organizmu. Nerwica często jest efektem działania bodźca lub zespołem bodźców. Takimi bodźcami mogą być przykładowo: problemy finansowe, zawodowe, miłosne lub też życie w ciągłym stresie. Powodem nerwicy może też być traumatyczne zdarzenie, takie jak np. śmierć bliskich osób.

Nerwica dzieli się na wiele rodzajów. Wyróżnia się przykładowo nerwicę natręctw, nerwicę lękową, histeryczną, pourazowa, czy też wegetatywną.  Nerwica ma wiele objawów. Mogą wśród nich być przykładowo: zawroty głowy, duszenie się, lęk, czy też problemy kardiologiczne. Osoby, które zmagają się zaburzeniem nerwicowym, często wpadają w panikę.

W rozdziale drugim musimy przeprowadzić badania dotyczące nerwicy. Badania te mogą dotyczyć sposobów na skuteczną walkę z nerwicą. W swojej pracy możemy również przytoczyć badania z całego świata, które pozwalałyby stwierdzić, co pomaga walczyć z tym schorzeniem, a co nie. Możemy w tym rozdziale zaprezentować również własne metody na walkę z tym zaburzeniem.

Rozdział trzeci powinien już zawierać podsumowanie. Musimy tu jasno stwierdzić, które metody walki z nerwicą są skuteczne, a które nie. Możemy tu przedstawić, jak wyglądałaby nasza autorska terapia, polegająca na walkę z tym schorzeniem.  W rozdziale tym można też przedstawić swoje ogólne refleksje odnośnie do nerwicy.

Temat pracy licencjackiej z psychologii – nerwica. Refleksje.

Dobry temat pracy licencjackiej z psychologii powinien być ciekawy i aktualny. Nerwica z pewnością takim tematem jest. Swoją drogą można powiedzieć, że nerwica jest efektem ostrej konkurencji we współczesnej gospodarce. W wyścigu o dobrą pracę i status społeczny nie każdy może być zwycięzcą. Można po części powiedzieć, że nerwica może stanowić efekt uboczny konkurowania w biznesie, pracy, życiu towarzyskim itd. Psycholog, który będzie umiał skutecznie walczyć z tym zaburzeniem psychicznym, z pewnością będzie mógł liczyć na wielu klientów.

Warto odwiedzić portal:
Cennik pisania wzorów prac magisterskich

Zostaw odpowiedź