Pisanie prac z psychologii:  temat schizofrenii paranoidalnej.

Pisanie prac z psychologii: temat schizofrenii paranoidalnej.

Pisanie prac z psychologii (licencjackich bądź magisterskich) jest dla wielu studentów rzeczą  bardzo trudną. Szczególnie trudno takim osobom znaleźć odpowiedni temat. Wychodząc im naprzeciw, zaproponujemy w poniższym artykule, ciekawy temat na pracę z psychologii. Brzmi on “Specyfika schizofrenii paranoidalnej”.

W rozdziale pierwszym należy opisać temat schizofrenii paranoidalnej od strony czysto teoretycznej.  Sama schizofrenia jest określana jako odmiana psychoza. Innymi słowy, jest to stan, stan charakteryzujący się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem oraz oceną rzeczywistości.

Osoby, które cierpią na tę odmianę schizofrenii, mają często halucynacje oraz urojenia.  Mają one również takie zaburzenia myślenia. Schizofrenik paranoidalny często jest bardzo podejrzliwy i wszędzie widzi spiski.  Omamy i urojenia są rzeczami, które są bardzo powszechne życiu schizofrenika paranoidalnego. Chory często tworzy rzeczywistość alternatywną, która wpływa na prawdziwą rzeczywistość, a czasem  ją przyćmiewa. Schizofrenia paranoidalna jest bardziej dokuczliwą formą tradycyjnej schizofrenii.

W rozdziale drugim należy przedstawić dane dotyczące schizofrenii paranoidalnej. Należy tu przedstawić, jakie ta choroba zbiera żniwo w polskim społeczeństwie.  Trzeba tu też pokazać, jak obecnie leczy się tę dotkliwą odmianę psychozy. Dobrze byłoby zbadać efektywność terapii zwalczającej schizofrenię paranoidalną. W rozdziale trzecim, należy przedstawić własne wnioski odnośnie do tej choroby. Można też przedstawić tutaj własne propozycje leczenia tej uporczywej formy schizofrenii. Wszystkie swoje propozycje trzeba twardo uzasadnić konkretnymi danymi.

Schizofrenia paranoidalna dotknęła wielu znanych ludzi w przeszłości. Cierpiał na nią słynny amerykański matematyk: John Nash.  Schizofrenikiem paranoidalnym był również Stalin – największy masowy morderca XX wieku.  Innym schizofrenikiem paranoidalnym był popularny brytyjski gangster Ronnie Kray. Nie wykluczone, że schizofrenikiem paranoidalnym był również Hitler. Cechą, którą łączy wielu schizofreników paranoidalnych jest to, że tworzą oni rzeczywistości alternatywne, które pełne są spisków.  Paranoidalny schizofrenik wierzy, że aby utrzymać się na powierzchni musi z tymi spiskami w sposób zdecydowany walczyć. Można powiedzieć, że osoby z tą chorobą wierzą, że żyją w pewnego rodzaju matrixie, którym rządzą różne organizacje spiskowe.

Leczenie tego typu osoby może polegać na ukazaniu schizofrenikowi, że ta rzeczywistość alternatywna jest jedynie owocem jego własnej wyobraźni. Trzeba mu uświadomić, że  stan faktyczny rzeczy jest zupełnie inny, aniżeli ten, który występuje w umyśle schizofrenika paranoidalnego.

Pisanie prac z psychologii.  Schizofrenia paranoidalna. Podsumowanie.

Pisanie prac z psychologii z pewnością bardzo mocno rozwija. W psychologii jest bardzo dużo fascynujących tematów. Schizofrenia paranoidalna z pewnością jest jedną z nich. Temat pracy magisterskiej bądź licencjackiej powinien być mocno powiązany z naszym przyszłym życiem zawodowym.   Z racji tego, że konkurencja na rynku pracy jest bardzo ostra i rodzi rozmaite patologie, pracy dla psychologów z pewnością nie zabraknie.

Jeśli interesuje Ciebie powyższe zagadnienie, to na pewno zainteresuje Ciebie również poniższy link:
Prace magisterskie z Psychologii

Zostaw odpowiedź