Hybristofilia – temat  pracy magisterskiej z Psychologii

Hybristofilia – temat pracy magisterskiej z Psychologii

Hybristofilia jest z pewnością niezwykle interesującym tematem na pracę magisterską z Psychologii. W poniższym opracowaniu przedstawimy, jak można pisać o tym zagadnieniu swoją pracę licencjacką. Zagadnienie to jest może kontrowersyjne, ale jest również i ponadczasowe. Jeśli interesuje Ciebie mroczna strona kobiecej psychiki, to zagadnienie jest właśnie dla Ciebie!

Tradycyjnie pierwszy rozdział (bądź też rozdziały) pracy magisterskiej musi być poświęcony, kwestiom teoretycznym. Na pewno musisz tutaj przedstawić definicję zagadnienie, o którym piszesz swój tekst naukowy. Hybristofilia jest to zaburzenie preferencji seksualnych , w której jedynym lub preferowanym obiektem pożądania seksualnego mogą być osoby, które popełniły przestępstwo. Zjawisko to jest szczególnie widoczne, w przypadku rozmaitych morderców, którzy dostają od kobiet listy miłosne do więzienia. Przykładowo słynny zbrodniarz Ted Bundy miał dużą liczbę fanek, które przychodziły na wszystkie jego rozprawy. Biologia tłumaczy, to że kobiety w tego typu mężczyznach widzą dawcę mocnych genów, które może on przekazać ich potomstwu. Z hibrystofilią można się również spotkać w popkulturze, gdzie facet, który zabija i kradnie, jest równocześnie obiektem kobiecych westchnień.

Bezwzględni faceci, którzy dopuścili się różnych zbrodni, są uznawani przez niektóre kobiety za bardzo atrakcyjnych.

Kolejne rozdzały pracy magisterskiej z Psychologii o Hybristofilii

W rozdziale badawczym swojej pracy magisterskiej z Psychologii o Hybristofilii musisz zaprezentować swoje badania. Bardzo pomocne może tutaj być badanie ankietowe. W nim możesz zrobić sobie analizę danej zbiorowości kobiet, a spośród nich wyróżnić, te, które są zafascynowane „złymi” mężczyznami. Ta grupa, powinna stanowić tutaj szczególny podmiot Twoich badań, aby jasno określić, co tak naprawdę te kobiety fascynuje w tych przestępcach. Alternatywnie możesz sprawdzić, jakie badania nad hybristofilią były przeprowadzane w przeszłości. Twoje badania ankietowe mogą być modyfikacją takich badań. Często w życiu bywa tak, że emulacja sprawdza się lepiej niż innowacja. W swoich badaniach naturalnie wykorzystuj statystykę, ponieważ każdy argument jest mocniejszy, gdy jest podparty konkretnymi obliczeniami. Możesz tutaj również napisać o sposobach leczenia hybristofilii. Je również możesz przebadać, za pomocą odpowiednich ankiet.

Ewolucja tłumaczy po części fascynacje kobiet „złymi mężczyznami”.

Trzeci rozdział Twojej pracy dyplomowej z Psychologii powinien zawierać odpowiednie podsumowanie. W nim musisz sobie wymienić wszelkie Twoje wnioski. Poza tym możesz tutaj napisać, czy Twoje badania potwierdzają wnioski płynące z badań przeprowadzonych przez innych naukowców w przeszłości. Poza tym możesz tutaj również napisać o sposobach leczenia hybristofilii i ich efektywności. Im więcej będzie tutaj konkretnych wniosków oraz ciekawych refleksji, tym lepiej.

Hybristofilia i praca magisterska z Psychologii o niej – podsumowanie

Hybristofilia jest na pewno niezwykle interesującym zagadnieniem, które warto badać i o którym warto pisać. Czasy się zmieniają, a jak widać opisywane tutaj zjawisko, jest wciąż aktualne. Takie zagadnienie na pracę dyplomową jest właśnie atrakcyjne. Z jednej strony jest ono ponadczasowe, a z drugiej intrygujące. Z pewnością praca magisterska z Psychologii o tym właśnie zagadnieniu, może być Twoim preludium do wymarzonej kariery w psychologii. Kto wie, być może ten właśnie tekst pozwoli Tobie zaistnieć w szeroko pojętej nauce. Czasami znalezienie odpowiedniego tematu jest połową sukcesu w działalności naukowej!

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę magisterską z Psychologii i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
tel. +48 22 230 2369
kontakt@pracelicencjackiepsychologia.edu.pl

Zostaw odpowiedź