Prace licencjackie z Psychologii –  potęga myśli wzmacniających i osłabiających.

Prace licencjackie z Psychologii – potęga myśli wzmacniających i osłabiających.

Prace licencjackie z Psychologii często dotyczą bardzo interesujących mechanizmów w ludzkiej psychice. Ciekawym tematem na licencjat z Psychologii są z pewnością ludzkie myśli. Konkretnie myśli osłabiające oraz myśli wzmacniające. Wiedza o tym, jak one działają może istotnie wpłynąć na Twoje życie. W poniższym artykule przybliżone zostanie działanie tych myśli. Jak słusznie mawiał rzymski cesarz Marek Aureliusz “szczęście w Twoim życiu jest zależne od jakości Twoich myśli”. Dodatkową nagrodą za przeczytanie tego tekstu, będzie poznanie bardzo ciekawych, przydatnych w codziennym życiu cytatów. Zapraszamy do lektury!

Najpierw zacznijmy od myśli wzmacniających. Są to te myśli, które podnoszą Ciebie na duchu i motywują Ciebie do działania. Ludzie sukcesu często zapisują swoje marzenia oraz osiągnięcia. Notują oni również swoje cele oraz pomysły. Skupianie się na myślach wzmacniających dobrze wpływa na ich sferę mentalną. Aby ulepszyć działanie swoich myśli wzmacniających, warto słuchać muzyki o charakterze optymistycznym. Na pewno pomoże tutaj również lektura biografii ludzi sukcesu, czy też książek motywacyjnych. Skupienie się na myślach wzmacniających może stanowić klucz do Twojego życiowego sukcesu. Jak słusznie mawia egipskie przysłowie “każdy człowiek tworzy samego siebie”.


„Od jakości Twojego myślenia zależy jakość Twoich decyzji”. Brian Tracy

Przeciwieństwem myśli wzmacniających są myśli osłabiające. Są to te myśli, które dołują człowieka. Skupianie się jedynie na nich, wprawia daną osobę w depresję, a w skrajnym przypadku – doprowadza ją do samobójstwa. Myśli osłabiające mogą być spowodowane przez rozmaite czynniki zewnętrzne np. depresyjną muzykę, depresyjne wiersze oraz smutne filmy. Przebywanie wobec ludzi sfrustrowanych, introwertycznych również może powodować myśli osłabiające, ponieważ emocje mają to do siebie, że są zaraźliwe. Powiedzenie, że “z kim się zadajesz, takim się stajesz”, często się sprawdza.

Praca licencjacka z Psychologii może pomóc Tobie w karierze!

Twoja mentalność wpływa na Twój los!

Warto myśli wzmacniające i osłabiające identyfikować w swoim umyśle. Eliminować należy te czynniki, które powodują myśli osłabiające. Przykładowo możesz zaprzestać słuchania dołującej muzyki (np. nurtu muzyki Grunge). Lepiej zamieniać myśli osłabiające, wzmacniającymi. Jeśli coś Tobie nie wyjdzie lub ktoś Ciebie krytykuje, to nie musisz automatycznie popadać w depresję. Zawsze możesz w swoim umyśle pomyśleć, że masz też przecież i swoje mocne strony. Rzecz lub człowiek, który Ciebie dołuje, nie musi być dla Ciebie wyrocznią. Jak słusznie mawiał Les Brown „nie pozwól, aby czyjaś opinia o Tobie stała się Twoją rzeczywistością”.

Licencjat z Psychologii może zaprocentować w Twoim życiu zawodowym.

Na Twoje myśli z pewnością mocno wpływa Twoja sytuacja materialna. Jeśli przykładowo toniesz w długach, to niestety negatywne myśli będą Ciebie przytłaczać. W odwrotnym przypadku będziesz czuć wewnętrzny spokój i satysfakcje. Jak słusznie mawiał Bruce Barton “nikt nie osiągnął nigdy nic wspaniałego oprócz tych, którzy ośmielili się wierzyć, że jest w ich wnętrzu coś, co przewyższa okoliczności”. Tak samo musi być z Tobą, jeśli chcesz w swoim życiu iść do przodu!

Prace licencjackie z Psychologii – refleksje.

Prace licencjackie z Psychologii bardzo rozwijają studentów. Temat potęgi myśli pozytywnych i negatywnych jest z pewnością bardzo ciekawy. Można wręcz stwierdzić, że sposób, w jaki radzisz sobie z własnymi myślami, decyduje o Twoim życiowym sukcesie, bądź też porażce. Osoby, które będą bazować na myślach wzmacniających, z pewnością mają szansę na życiowy sukces.

„Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie”. Brian Tracy

Warto więc “nakręcać” swój umysł pozytywnymi bodźcami, bo dzięki temu Twoje życie staje się ciekawsze i ogólnie – lepsze. Licencjat z Psychologii, jak widać może Tobie autentycznie pomóc, zarówno w życiu osobistym, jak i w zawodowym. „Stajesz się tym, co myślisz. To, co czujesz, przyciągasz – tworzysz to, co sobie wyobrażasz” jak słusznie głosił Budda. Historia, którą sobie codziennie opowiadasz, może mieć kluczowy wpływ na jakość Twojego życia.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę licencjacką z Psychologii i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie!
Licencjaty z Psychologii – pomoc

Zostaw odpowiedź